euskalkultura.com

euskal diaspora eta kultura

Albisteak rss

Argentina, Estatu Batuak, Kolonbia eta Txileko 30 gazte partaide uztailean EHan Gaztemundu 2010 egitasmoan

2010/06/04

Artxiboko irudi honetan, 2005eko Gaztemundu (argazkia EuskalKultura.com)
Artxiboko irudi honetan, 2005eko Gaztemundu (argazkia EuskalKultura.com)
Eusko Jaurlaritzako Kanpoko Euskal Herritar eta Gizataldeentzako Zuzendaritzak gaur plazaratu du mundu osoko euskal etxeetatik etorririk 2010eko Gaztemundu egitasmoan parte hartuko duten 18-30 urte arteko gazteen zerrenda. Uztailaren 1etik 15era bitartean gauzatuko den ekimen honetara 30 gazte etorriko dira, honela banatuta: Txiletik, 2; Argentinatik, 24; Estatu Batuetatik, 2; eta Kolonbiatik, 2. Hamar ordezko ere hautatu dira, aurrekoetako inork huts egingo balu-edo. Zorionak guztiei.

PUBLIZITATEA

Vitoria-Gasteiz. Hona uztailaren 1etik 15era bitartean 2010eko Gaztemundu programan parte hartuko duten gazteen eta kide diren euskal etxeen izenak.

HAUTATUAK

-Montes de Oca Vega, Álvaro (Eusko Etxea, Santiago, Txile)
-Espinosa Zunzunegui, Myrtha L. Victoria (Eusko Etxea, Valparaiso, Txile)
-Manterola, María Magdalena (Unión Vasca, Bahia Blanca, Argentina)
-Armendáriz, Emiliano (Zingirako Euskaldunak EE, Chascomús, Argentina)
-Belaunzarán, Cecilia Ainara (Denak Bat EE, Mendoza, Argentina)
-Lago, Héctor Ricardo ('Gure Ametza' EE, Río Cuarto, Argentina)
-Landa, Paulo Alejandro (Eusko Etxea, San Juan, Argentina)
-Cadena Sierra, Alejandro (Euskal Etxea Fundazioa, Bogotá, Kolonbia)
-Fernández Sánchez, Leidy Catalina (Antioquia-ko Euskoetxea, Kolonbia)
-Gastiazoro, Claudia (Toki Eder EE, José C. Paz, Argentina)
-Alcain, Enzo Francisco (Urrundik EE, Paraná, Argentina)
-Tuyaret, María Laura (Gure Txokoa EE, Córdoba, Argentina)
-Bereciartua Lerchundi, Micaela (Zazpirak Bat EE, Rosario, Argentina)
-Agostini Zubillaga, Marcial Javier (Euzko Etxea, Necochea, Argentina)
-Llamedo, María Clara (Eusko Kultur Etxea, Buenos Aires, Argentina)
-Murgolo, Santiago (Gure Etxea EE, Tandil, Argentina)
-Pozzi Vieyra, Marcela Alejandra (Euzko Etxea, Córdoba, Argentina)
-Lanus, Pedro Ignacio (Euskaltzaleak , uenos Aires, Argentina)
-Arzola, Federico (Eusko Etxea, Corpus Christi, Argentina)
-Camou, Louise (Chino Basque Club, Kalifornia, Estatu Batuak)
-Rifourcat, Juan Simón (Euzko Etxea, La Plata, Argentina)
-Lasarte Lopez, Martin (Laurak Bat EE, Buenos Aires, Argentina)
-Ariznabarreta, Maite (Denak Bat EE, Mar de Plata, Argentina)
-Itcea, Andrés Agustín (usko Aterpea EE, Gral Rodríguez, Argentina)
-Arizmendi, María Victoria (Hegoalde Argentinarra, Santa Cruz, Argentina)
-Pérez Manetti, Catalina (Balcarce'ko Euskaldunak EE, Argentina)
-Beramendi, Maite (Juan de Garay Fundazioa, Buenos Aires, Argentina)
-Aresti, Juan Ignacio (Lagunen Etxea EE, Laprida, Argentina)
-Etchepare, Matthew (San Francisco Basque Cultural Center, AEB)
-Cheminet, Hugo Ezequiel (Las Flores EE, Argentina)

ORDEZKOAK

1. Barrangú, Imanol Sebastián (Euskal Etxea, San Nicolás, Argentina)
2. Caicedo Mesa, Juanita (Bogotá-ko EE Fundazioa, Kolonbia)
3. Sepulveda Moreno, María Fernanda (Eusko Etxea, Valparaíso, Txile)
4. Lamayer, Alejandro (Gure Txokoa EE, Córdoba, Argentina)
5. Ulacia, Iara Vanina (Zingirako Euskaldunak, Chascomús, Argentina)
6. Galván Darrichón, Florencia (Urrundik EE, Paraná, Argentina)
7. Bereciartua, Lucrecia (Zazpirak Bat EE, Rosario, Argentina)
8. Iturrizagastegui Peirano, C. Andrea (Eusko Etxea, Valparaíso, Txile) 
9. Aguerrido, Ana Carolina (Gure Txokoa EE, Córdoba, Argentina)
10. Arévalo Zuazagoitia, Juan Pablo (Euzko Etxea, Santiago, Txile)

-Eusko Jaurlaritzaren zerrenda originala
-Aukeratuta izan direnek aurkeztu beharrekoak



« aurrekoa
hurrengoa »

© 2014 BasqueHeritage S.L.

Portuetxe 51, 201. bulegoa
20018 Donostia / San Sebastian
Tel: (+34) 943 504477 / (+34) 943 316170

jaurlaritza gipuzkoa bizkaia